CHP'Lİ DURMAZ ERZİNCAN'DA, ARTVİN ŞEHİDİNİN CENAZESİNE KATILDI.

TOKAT MİLLETVEKİLİ KADIM DURMAZ ARTVİN ŞEHİDİ İÇİN ERZİNCAN’DA
 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Artvin'in Şavşat İlçesi'nden Ardanuç İlçesi'ne giderken konvoya PKK'lı teröristlerin saldırısında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan J.Er Fatih Çaybaşı'nın Erzincan'daki cenaze törenine katıldı.
 

CHP konvoyuna saldıran PKK'lı teröristlerin açtığı ilk ateşte, konvoyun güvenliğini sağlamakla görevli jandarma aracında bulunan J.Er Fatih Çaybaşı ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.
 
CENAZE TÖRENİNE 10 BİN KİŞİ KATILDI

Bayraklarla donatılan Terzibaba Camisi'ndeki törene ilk olarak şehit J.Er Fatih Çaybaşı'nın ailesi ve yakınları geldi. Erzincan Müftüsü Yavuz Karabayır'ın kıldırdığı cenaze namazına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Vali Ali Arslantaş, Üçüncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl ve Çetin Osman Budak, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Erzincan CHP İl Başkanı Ayhan Doğan, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç,  Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, şehidin yakınları ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı.
 

Geniş güvenlik önlemleri altında düzenlenen törenin ardından şehit J.Er Fatih Çaybaşı'nın tabutu araca alınırken Kılıçdaroğlu ve CHP heyeti de omuz verdi. Şehit J.Er Fatih Çaybaşı'nın cenazesi Garnizon Şehitliği'nde toprağa verildi.