CHP’Lİ KADİM DURMAZ: “ BU MİLLETİN TARİHİ ŞANLI ZAFERLERLE DOLUDUR”

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir açıklama yaptı
 
Durmaz açıklamasında: “Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 94.yılı bugün. 
Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği muhteşem bir mücadele ile büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı, Laik, Demokratik Türkiye Cumhuriyetini emanet etmiştir.
 
Bizler de emanet aldığımız vatanımızı her alanda en üst seviyelere çıkarmak için var gücümüzle birlik beraberlik içinde çalışmalıyız.
Bir milletin vatan sevgisiyle, onuruyla verdiği bağımsızlık mücadelesi ve direnişinin yakın Türk tarihindeki karşılığı; 30 Ağustos 1922’de zafer kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir. Bu zafer, vatan toprağı işgal altında bulunan vatansever bir halkın, yokluklara, yoksunluklara rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini, büyük bedeller ödeyerek de olsa yedi düvele göstermiştir. Milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu mücadelemiz sonucunda kazandığımız bağımsızlığını her zaman koruyacaktır
 
Böyle bir ortamda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın öneminin kat kat arttığına inanıyoruz. Gün Kuvay-ı Milliye ruhuyla herkesin omuz omuza gelme günüdür. 
 
Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşının tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla, alın teriyle bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden şanlı gazilerimizi, elinde bayrağı, yüreğinde vatan aşkı ve hiç küllenmeyen iman ateşi ile daima emniyet ve güvenlik güçlerimizin saflarında yer tutmuş masum vatandaşlarımızı saygı ve minnetle anıyor, 
Kahraman ordumuza ve Emniyet teşkilatımıza, Şehit ailelerimize, her biri yaşayan bir onurumuz olan kahraman gazilerimize ve tüm Tokat’lı hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin Zafer Bayramını kutluyorum” dedi.