KADİM DURMAZ’DAN ATATÜRKSÜZ 30 AGUSTOS’A TEPKİ!

okat’ta düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında bir lise öğrencisine Arif Nihat Asya’nın “Naat” şiirinin okutulması CHP örgütü tarafından tepkiyle karşılandı! 
 
30 Ağustosta şehitlerimizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün anılmamasına tepki gösteren CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve İl Başkanı Feramuz Şahin yetkilileri sert bir dille eleştirdi. 
 
CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; Bir milletin en şanlı zaferi olan, Cumhuriyetin temeli olan 30 Ağustos Zafer Bayramında gencecik bir lise öğrencisinin Atatürk’ü ve Cumhuriyet değerlerini hiç anmadan, günün anlamından uzak bir şiiri okuması kabul edilemez bir yanlıştır. Ülkemizin kuruluşunun temeli olan bir gün. Bu zafer Mustafa Kemal Atatürk’e başkomutanlık payesinin verildiği gün olduğunu hatırlatarak, ‘Bugün burada anılma yapılmalı. Burada Mustafa Kemal Atatürk. İsmet İnönü. Kazım Karabekir ve binlerce şehidin anılması gerekir. Bugün günün anlamına uygun olmayan bir durum ile karşı karşıya geldik. Umuyoruz diliyoruz yetkililer görev paylaşımı yaparlar milli bayramların önemini kavrar bunu önemine göre program akışı düzenlerler. Yoksa biz Cumhuriyetin kuruluşuna omuz verenlerle birlikte alternatif programlar yapacağız” 
 
İl Başkanı Feramuz Şahin ise yetkilileri göreve çağırarak, günün anlam ve önemini hiç ciddiye almayan bu bir şiiri okutmak yerine Atatürk’ü ve Cumhuriyeti anmak gerekirdi dedi.